DOLAR 28,9208 0.08%
EURO 31,4850 -0.1%
ALTIN 1.924,021,84
BITCOIN %
İstanbul
17°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tanıtım Yazısı
Tanıtım Yazısı
Schneider Sürdürülebilir Etki Programı’nın merakla beklenen ilk yıl sonuçları açıklandı

Schneider Sürdürülebilir Etki Programı’nın merakla beklenen ilk yıl sonuçları açıklandı

ABONE OL
Mayıs 12, 2022 11:00
Schneider Sürdürülebilir Etki Programı’nın merakla beklenen ilk yıl sonuçları açıklandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 •  2021 – 2025 Schneider Sürdürülebilir Etki (SSI) Programı’nın tamamlanan ilk yıllık döneminde beklentilerin karşıladığı ve sürdürülebilirlik etkisinin öne çıktığı görüldü.
 • Schneider’ın sektörel etkisini bir kez daha kanıtlayan ilk yıllık gelişmeler; müşteri, iş ortağı ve tedarikçiden oluşan ekosistemin de ilerlemeye dahil edilmesi anlamında çok değerli bir çıktı oldu. 

 

Enerji yönetiminin dijital dönüşümü ve otomasyon konularında lider konumda olan Schneider Electric, 2021 yılının dördüncü çeyrek sonunda ilk yılını tamamlayan Schneider Sürdürülebilir Etki (SSI) Programı'yla ilgili değerlendirmelerini açıkladı. 

 

Schneider Electric’in, tam da Corporate Knights tarafından "dünyanın en sürdürülebilir kuruluşu" olarak tanıtıldığı dönem olan Ocak 2021’de başlatılan 2021-2025 SSI programı hakkında ilk yıl değerlendirmeleri, sektör profesyonelleri açısından da çok anlamlı.

 

Schneider'ın iklim değişikliği ve sosyal eşitsizlikle mücadele çabalarını, 11 küresel dönüşümle desteklemek için tasarladığı Schneider Sürdürülebilir Etki Programı, 2025 hedeflerine doğru ve başarılı biçimde ilerlemeyi sağlamak amacıyla uygulamaya konuldu. Her çeyrek dönemde mali sonuçlarla birlikte programın ilerleyişi hakkında bilgi veren Schneider Electric, hedeflerine ulaşma yolunda elde ettiği deneyimleri de bu dönemlerde açıklıyor.

 

Schneider Electric'in 2025 sürdürülebilirlik taahhütlerinde çıtayı yükselttiğini ifade eden Strateji ve Sürdürülebilirlik Başkanı Olivier Blum, “Etki şirketi olarak benzersiz bir fark yaratıyoruz. Belirlediğimiz 5 yıllık hedeflere giden yolu belirlemesi açısından ilk yılımızın sonuçları oldukça önemli ve cesaret verici. Bu dönemde şirket genelindeki ekiplerde genel anlamda bir hızlanma gözlemledik. Tüm cephelerde sürdürülebilirlik için çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

 

Sürdürülebilirlik etkisinde öne çıkanlar

Müşterilere, iş ortaklarına ve tedarikçilere emisyonlarını hızla azaltma konusunda rehberlik eden Schneider Electric, enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik sağlamak için hizmetler ve çözümler uygulayarak karbondan arındırma iddiasıyla ortaya koyduğu hedeflerini koruyor.

 • Schneider Electric’in EcoStruxure Çözümleri, 2021 yılında müşterilerin karbon emisyonlarını 84 milyon ton azaltmasına yardımcı oldu. Bu miktarla birlikte 2018 yılından bu yana tasarruf edilen veya kaçınılan karbon emisyonu miktarı 347 milyon tona ulaştı.
 • Schneider Electric, 10 global ilaç şirketinin tedarik zincirlerinin yenilenebilir enerjiye erişimini artırmak amacıyla Ekim 2021’de Energize programını başlattı. 
 • Schneider Electric, 2025 yılına kadar operasyonel karbon emisyonlarını yarıya düşürmek için, Nisan 2021’de Sıfır Karbon Projesi’ni hayata geçirmesinden bu yana en büyük 1.000 tedarikçisiyle yakın bir şekilde çalışmaya devam ediyor. 

Schneider Electric; fırsat eşitliğini, cinsiyet çeşitliliğini ve kapsayıcılığı artırmak ve her nesli desteklemek için çalışanlarına ve hizmet ettiği topluluklara karşı sorumlulukla hareket ediyor.

 

 • Schneider Electric'in kırsal elektrifikasyona yönelik çözümleri, 2021'de 4 milyon kişinin daha güvenli, temiz ve güvenilir elektriğe erişmesini sağladı.
 • 2021 itibarıyla Schneider Electric Vakfı, yerel STK ortaklarının enerji yönetimi konusunda 300 bin kişiyi eğitmesine yardımcı oldu.
 • 2021’de yılında, Schneider Electric’in faaliyet gösterdiği ülkelerde ve bölgelerde olumlu değişimi desteklemek amacıyla, yerel kuruluşlar tarafından 200'den fazla girişim oluşturuldu.

 

Schneider Electric, 5 yıllık programın bu ilk tam yılı için belirlenen 3,75 hedefinin ötesine geçerek, yılı 10 üzerinden 3,92 SSI puanı ile tamamladı.

 

Schneider’ın Sürdürülebilirlik Etkisi programının önemli noktalarını, ayrıntılı dört çeyrek sonuçları da dahil olmak üzere 2021 tam yıl raporunda bulabilirsiniz.

 

Schneider Electric’in en yeni sürdürülebilirlik ödülleri arasında şunlar yer alıyor:

 • Karbon Açıklama Projesi (CDP) tarafından üst üste 11. yıl derecelendirme listesine girdi 
 • Üst üste 11. yıl Dow Jones Sürdürülebilirlik Dünya Endeksi
 • EcoVadis’in global tedarik zincirleri değerlendirmesinde ikinci bir Platinum madalya
 • Vigeo Eirisin Avrupa’daki Elektronik Parçalar ve Ekipmanlar sektörü değerlendirmesinde 1.
 • Üst üste 11. yıl Corporate Knights’ın Global 100 listesinde yer aldı
 • Üst üste beşinci yıl Bloombergin Cinsiyet Eşitliği Endeksine girdi 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Haber Kulesi / Manşet Haberi / Güncel Bilgiler / Genel Bilgiler / Bilgi Kulisi / Optik Haber / Hızlı Haber