DOLAR 33,0982 0.21%
EURO 36,2501 0.53%
ALTIN 2.630,970,37
BITCOIN 21442701,60%
İstanbul
33°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tanıtım Yazısı
Tanıtım Yazısı
Popo Büyütme Uygulamaları İle Daha Seksi Kalçalar

Popo Büyütme Uygulamaları İle Daha Seksi Kalçalar

ABONE OL
Ekim 4, 2022 14:48
Popo Büyütme Uygulamaları İle Daha Seksi Kalçalar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son zamanlarda estetik operasyonların en çok tercih edildiği bölgelerden biri de popo bölgesidir. Kendisini daha seksi ve daha kadınsı hissetmek isteyen kişiler popo büyütme ameliyatlarıyla daha yuvarlak, daha kalkık ve daha çekici kalçalara kavuşmaktadırlar. Popo büyütme yöntemleri ve bu yöntemlere ait tüm detayları Quartz Klinik Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Leyla Arvas sizler için açıkladı.

Popo büyütme uygulamaları kimlere yapılır?

Aşırı kilo verme, gebelik ve doğum veya genetik faktörlere bağlı olarak küçük kalçaya sahip olan; ancak vücuduyla orantılı olacak şekilde yuvarlak, kalkık ve çekici kalçalar isteyen kişilere popo büyütme uygulamaları yapılmaktadır. Bu uygulamalar sonrasında kişiler özgüvenlerinde yükselme yaşarken istedikleri giysileri rahatça giyebilmenin özgürlüğünü de tatmaktadırlar.

 

Popo büyütme uygulamaları nelerdir?

Popo büyütme ameliyatları, popo dolgusu ve yağ enjeksiyonu ile popo büyütme, popo büyütme uygulamalarından bazılarıdır. Popo büyütme ameliyatları genel anestezi altında yapılan ve sonuçları kalıcı uygulamalarken, popo dolgusu ve yağ enjeksiyonu ile popo büyütme uygulamaları ise genel anestezi almak istemeyen ve ameliyattan korkan kişilere uygulanan, sonuçları kalıcı olmayan uygulamalardır.

 

Popo büyütme ameliyatları nasıl yapılır?

Popo büyütme ameliyatları esnasında kalça bölgesine silikon protez yerleştirilmesiyle popoda istenen hacim sağlanır. Çok zayıf olan, vücudunda popo bölgesine enjekte edilmek üzere yeterli miktarda yağ bulunmayan veya popo bölgesinde kalıcı büyüme isteyen kişilere uygulanır. Bu ameliyatların sonrasında kişi istediği kalkık, hacimli, geniş ve vücuduyla çok daha orantılı bir popoya sahip olurken, işlemin yenilenmesi gerekmez. Ameliyat sonrasında popo arkaya doğru çıkık ve yüksek bir görünüm alır.

Popo büyütme ameliyatları genel anestezi altında yapılırlar ve yaklaşık 1,5-2 saat kadar sürerler. Ameliyat esnasında popo bölgesi için özel olarak üretilen protezler, popo kasının altına yerleştirilirler. Böylece ameliyat sonrasında dışarıdan belli olmazlar. Yalnızca aşırı zayıf olan kişilerde yeterli yağ dokusu olmayacağından az da olsa belli olma ihtimalleri vardır.

 

Popo büyütme ameliyatlarının geri dönüşü mümkün mü?

Popo büyütme ameliyatları esnasında popo bölgesine kalıcı silikon protezler yerleştirilir. Eğer kişi ameliyatın sonucunu beğenmezse ya da bir süre sonra fikri değişirse, tıpkı meme büyütme ameliyatlarında olduğu gibi yeni bir ameliyatla popodaki protezlerin çıkarılması gerekmektedir.

 

Popo büyütme ameliyatlarında yerleştirilen silikonun patlama ihtimali var mı?

Popo büyütme ameliyatlarında kullanılan silikon protezler, popo bölgesine özel olarak üretilen protezlerdir. Zaman içerisinde küçülme, erime, kaybolma veya patlama ihtimalleri bulunmaz. Aynı zamanda oturma pozisyonunda da zarar görmeyecek yapıdadırlar. Tecrübeli uzman doktorlar tarafından yapılan ameliyat esnasında protezlerin kalça bölgesine yerleştirilirken protezin kayması, ele gelmesi veya bölgenin enfeksiyon kapması gibi tüm ciddi risklere de dikkat edilir.

 

Popo dolgusu nasıl yapılır?

Popo dolguları ameliyatsız popo büyütme uygulamalarından biridir ve genel anestezi gerektirmezler. Popoyu vücut ve kalçalara orantılı olacak hale getirmek ve daha estetik bir görünüme kavuşmasını sağlamak amacıyla popo bölgesine geçici dolgular yapılmaktadır. Kişinin poposu eğer olması gerekenden küçük, basık veya sarkık ise popo dolgusu ile bu sorunlara çözüm sunulmuş olur. Uygulama sonrasında popo daha çıkık, hacimli ve kalkık bir görünüme kavuşurken, kişi günlük hayatına uzun iyileşme süreçleri olmadan geri dönüş yapabilir. Popo dolgularının etkisi ise yapılan dolgu türüne, miktarına ve kişinin vücudunun dolguyu eritme hızına göre değişmekle beraber yaklaşık olarak 2 yıl kadar sürmektedir. Bu sürenin sonunda popo eski görünümüne geri döner. Ancak kişinin uygulamanın sonuçlarından memnun kalması halinde popo dolgu uygulamasının tekrar edilmesinde herhangi bir sakınca yoktur.

Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme uygulaması nasıl yapılır?

Geçici popo büyütme uygulamalarından biri de yağ enjeksiyonu ile popo büyütmedir. Vücutta yağ birikiminin olduğu göbek, bel veya sırt bölgesinden alınan yağlar, uygulanan özel işlemlerin ardından popo bölgesine enjekte edilir. Bu sayede kişi bir yandan bölgesel olarak biriken yağlarından kurtulurken bir yandan da istediği hacimli, kalkık ve çekici popoya kavuşmuş olur. Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme uygulamasının etkinliği yaklaşık 1,5-2 yıl kadar sürer. Bu sürenin sonunda işlemin etkinliği son bularak popo eski görünümüne geri döner. Bu uygulamanın yapılabilmesindeki en önemli etken kişinin vücudunda yeterli yağ miktarının bulunmasıdır. Yine aynı şekilde işlemin tekrarının talebi halinde vücutta yeterli yağ rezervinin olması gerekmektedir. Bu nedenle vücut yağ oranı düşük olan kişilere bu yöntem uygulanamaz.

Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme işlemi yaklaşık olarak bir saat kadar sürer. Uygulama sonrasında kişinin popo bölgesinde hafif ağrı ve şişlik oluşması normaldir; ancak bu hafif yan etkiler günlük yaşama devam edilmesine engel değildir ve ağrı kesici ilaçlarla kolaylıkla kontrol altına alınabilir. İşlemin ardından 3-4 ay geçmesiyle beraber popodaki nihai büyüme ortaya çıkar. 1,5-2 yıl sonrasında ise enjekte edilen yağların yalnızca yaklaşık %40’ı bölgede kalır. Bu nedenle bu sürenin sonunda işlemin tekrarı gerekir.

 

Yağ enjeksiyonu ile popo büyütmenin avantajları nelerdir?

  • Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme uygulaması sayesinde kişi, bir yandan istediği dolgun, kalkık ve hacimli kalçalara kavuşurken diğer bir yandan da karın, bel ve sırt bölgesi fazla yağların alınmasıyla beraber bölgesel kilolarından kurtularak estetik ve fit görünüme kavuşmuş olur.
  • Bu uygulama esnasında büyük bir kesi yapılmadığından dolayı, uygulama sonrasında belirgin bir iz de kalmaz.
  • Silikon protez yerleştirilmesinin yapıldığı popo büyütme ameliyatlarının aksine, yağ enjeksiyonu ile popo büyütme uygulaması esnasında yalnızca poponun üst yarısı doldurulmakla kalmaz aynı zamanda da kalçanın tümüne müdahale edilerek Brezilya poposu gibi daha kıvrımlı ve daha kalkık kalçalara kavuşulması sağlanır.
  • Yine silikon protez yerleştirilmesiyle popoya hacim kazandırılan estetik ameliyatların aksine, yağ enjeksiyonu ile popo büyütme uygulamaları esnasında kişinin tamamen kendi yağları kullanılır ve bu sayede vücuda yabancı bir madde sokulmamış olur. Uygulama öncesinde kişinin vücudu detaylı bir şekilde incelenerek bölgesel yağ birikiminin olduğu alanlar tespit edilir. Daha sonrasında bu bölgeden alınan yağlar özel işlemlere tabii tutulur ve popo bölgesine enjekte edilebilecek kalitedeki yağlar ayrıştırılır. Ardından seçilmiş bu özel yağlar popo bölgesine enjekte edilir.
  • Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme uygulamasının ardından popo büyütme ameliyatlarında olduğu gibi uzun iyileşme süreci yoktur. Yalnızca, hafif ağrı kesici ilaçlarla geçebilen ağrıya hafif morluk ve şişlik eşlik eder. Ancak bu geçici yan etkiler kişinin günlük hayatına geri dönmesine engel değildir.
  • Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme uygulaması, vücudunda yeterli yağ rezervi bulunan 20-60 yaş arasındaki herkese sağlık durumu elverdiği sürece rahatlıkla uygulanabilmektedir.

 

 Popo büyütme uygulamalarının fiyatı nedir?

Popo büyütme uygulamaları Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Leyla Arvas tarafından yapılmaktadır. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin haber ve internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Aynı zamanda popo büyütme uygulamalarının fiyatları doktorun tecrübesine, hastanın beklentisine, popo bölgesinin mevcut durumuna ve uygulanacak olan yönteme göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle mevcut popo büyüklüğünden ve görünümünden rahatsız olup daha kalkık daha hacimli ve daha çekici bir popoya sahip olmak isteyen hastalarımız Quartz Klinik 0212 241 46 24 numaralı hattımızdan bize ulaşarak randevu ve bilgi alabilirler.

Op. Dr. Leyla Arvas

Web Site: https://www.drleylaarvas.com

Facebook  :@drleylaarvas

Instagram :@drleylaarvas

YouTube: LeylaArvas

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.