DOLAR 33,0978 0.21%
EURO 36,2225 0.46%
ALTIN 2.629,180,30
BITCOIN 21414021,36%
İstanbul
33°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tanıtım Yazısı
Tanıtım Yazısı
Micro Focus Hibrit Bulut Yönetimi Çözümü İçin SaaS Desteği Sunuyor

Micro Focus Hibrit Bulut Yönetimi Çözümü İçin SaaS Desteği Sunuyor

ABONE OL
Nisan 29, 2022 11:10
Micro Focus Hibrit Bulut Yönetimi Çözümü İçin SaaS Desteği Sunuyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Micro Focus OPTIC SaaS platformunda sunulan Hybrid Cloud Management X çözümüyle   daha kolay, güvenli ve  düşük maliyetli çoklu bulut yetkilendirmesi ile self servis, yönetişim ve optimizasyon sağlıyor. 

 

 Micro Focus (LSE: MCRO; NYSE: MFGP) Research in Action (RIA) Vendor Selection Matrix™: Hybrid Cloud Service Management Tools, 2021 araştırmasında “Dünya Şampiyonu” hizmeti olarak gösterilen yazılım (SaaS) çözümü Hybrid Cloud Management X (HCMX)’in lansmanını gerçekleştirdi.

 

 HCMX, şeffaf maliyet denetimi ve yönetişimle self servis kaynak erişimi yetkilendirmesini sağlayarak hibrit bulut ve şirket içindeki yürütme operasyonlarını bir araya getiriyor. Mevcut Micro Focus bulut yönetişimi müşterileri (Cloud Security Alliance, Hybrid Cloud Management (HCM) gibi veya şirket içi (HCMX) için kolay bir geçiş sağlayarak müşterilerin HCMX’i artık SaaS olarak kullanması mümkün hale geliyor. Çok katmanlı bir güvenliğe sahip olan HCMX SaaS, ISO 27001, ISO 27034 sertifikalı ve SOC 2 standardıyla uyumlu yapısıyla da dikkat çekiyor. 

 

Tüm ITOM ürünlerinin yanı sıra popüler hibrit bulut yönetimi çözümlerini bir SaaS ürünü olarak kullanıcılara sunmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirten Micro Focus ITOM Genel Müdürü ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Rohit De Souza, “HCMX; SMAX platformumuz aracılığıyla SaaS olarak ve şirket içinde bağımsız bir ürün olarak kullanılıyordu. Ancak SaaS kuruluşların bulut kullanımlarını optimize etmesine yardımcı olurken start-up maliyetlerini düşüren esnek tüketim ve lisanslama modelleri sayesinde HCMX’in daha kolay bir şekilde benimsenmesini sağlıyor” diyor. 

 

Micro Focus’un hibrit bulut altyapılara yönelik teknoloji yatırımları ve bu alanda sağladığı yenilikçi çözümlerle dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyümeyi hedeflediğini belirten Micro Focus Türkiye ve Yunanistan Ülke Müdürü Zafer Akın, şirket içi altyapıların sanal, özel bulut ve genel bulutla birlikte kullanıldığı hibrit bulut modeline ihtiyacın da son dönemde giderek arttığını söylüyor. Akın, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Hibrit bulut yönetimi çözümlerini bir SaaS ürünü olarak kullanıcılara sunan Hybrid Cloud Management X bu anlamda sektör ve Türkiye adına çok önemli bir çözüm. Müşteri odaklı bu çözümle BT güvenlik yönetimi, bilgi teknolojisi varlık yönetimi, süreç otomasyonu, keşif, topoloji ve bulut yönetimi alanlarında modüler hizmetler sunabiliyoruz. Micro Focus Enterprise Service Management (ESM) platformunun bir parçası olan Hybrid Cloud Management X ile tüm modüller tek bir hizmet portal ve kataloğunu paylaşıyor. Böylelikle çalışanlara BT’den insan kaynaklarına ve genel bulut kullanımına kadar her türlü hizmet için tek noktadan alışveriş imkanının yanında bütünleşik bir deneyim sağlıyor.”

 

Micro Focus HCMX şu özellikleriyle öne çıkıyor:

· Yaşam Döngüsü Yönetimi Orkestrasyonu – Yepyeni iş akışları ve entegrasyonlardan oluşan bir kitaplık kullanarak günlük işlemleri otomatikleştirip düzenlerken hibrit uygulamaların ve hizmetlerin yetkilendirmesini hızlandırıyor.

 

· Her Yerde İşe Yarayan Şablon Tasarımları – Basit bir sanal makineden karmaşık çok katmanlı uygulama kümelerine kadar BT’nin özel ortamları kısa sürede oluşturmasını ve teslim etmesini sağlıyor. Tasarımlar uyarlanabilir, yeniden kullanılabilir, dinamik ve buluttan bağımsız bir yapıda oluşuyor.

 

· Yönetişim Kılavuzlarıyla Self Servis – Uyum kılavuzları uygulayarak (erişim denetimleri, sürekli entegrasyon bağımlılıklarının izlenmesi ve diğer uyum politikaları) gözetimi sürdürürken BT iş yükünü azaltmak ve kullanıcılara 7/24 destek sağlamak için sanal temsilciyle merkezi bir self servis portalı sunuyor.

 

· Bulut Maliyeti Optimizasyonu – Ayrıntılı çok bulutlu harcama raporları, yapay zekayla oluşturulan tasarruf önerileri ve bütçe yönetimi izlemesiyle bulut kullanımına ve harcamasına şeffaflık katıyor.

 

Micro Focus HCMX SaaS, AWS Marketplace’de Micro Focus IT Operations Management ortaklarından ve doğrudan Micro Focus’tan mevcut Micro Focus bulut yönetimi müşterileri için bir geçiş yoluyla birlikte satın alınabiliyor. Enterprise Service Management ESM portföyü müşterileri için Micro Focus’un SaaS stratejisinin bir parçası olarak HCMX, Amazon Web Services’da (AWS) çalışan yazılımların bulunmasını, test edilmesini, satın alınmasını ve devreye alınmasını kolaylaştıran bağımsız yazılım tedarikçilerinden binlerce yazılım kaydının olduğu AWS Marketplace dijital kataloğunda Service Management Automation X (SMAX) SaaS ve Asset Management X (AMX) SaaS ürünlerini birleştiriyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.