DOLAR 19,0687 0.02%
EURO 20,5349 0.09%
ALTIN 1.212,090,03
BITCOIN 5347641,11%
İstanbul
14°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kanserde Erken Tani Gerçekten Erken Tani Midir?

Kanserde Erken Tani Gerçekten Erken Tani Midir?

ABONE OL
Nisan 1, 2022 09:30
Kanserde Erken Tani Gerçekten Erken Tani Midir?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koruyucu Tıp Uygulamalarıyla Erken Tanı Rehberi

 

 

Tıp dünyası uzun yıllardır çevresel faktörlerin neden olduğu hastalıkların önlenebildiğini kabul ediyor. Ancak son yıllarda gelişen teknoloji sayesinde genetik yatkınlık ve çevresel faktörlerinin birleşmesiyle ortaya çıkan kanser gibi hastalıkların da ortaya çıkma riskini azaltmak mümkün. Erken tanı, doğru ve etkin tedavi uygulamalarıyla, hastalığın ortaya çıkması tamamen engellenebilir veya geciktirilebilir. 

 

Kanserle ilgili koruyucu tıp uygulamalarıyla her üç vakadan en az birinin önlenebildiğini söyleyen Infinity Regenerative Clinic Medikal Direktörü Onkoloji Uzmanı Dr. Yıldıray Tanrıver; Infinity Regenerative Clinic’te uygulanan TTK (Tetkik Tarama Konsültasyon) ve kanserden koruyucu program hakkında bilgi verdi.

 

Erken teşhisin, yaşamsal tehlikelerin önüne geçmek için en önemli yöntemlerden biri olduğunu hatırlatan Uzm. Dr. Yıldıray Tanrıver; “Kanser teşhis edilemediği her dakika vücutta daha da tehlikeli bir hal alabiliyor. Ancak, erken teşhis gerçekten de erken teşhis midir?” diyerek hastalık oluşmadan önce önlem alınmasının önemini vurguladı.

 

Erken tanı ve tarama programları ile kanser hastalıklarının önüne geçilebileceğini belirten Dr. Tanrıver; “Erken evrede konulan tanı, hastalığın ilerlemesini durdurabilir ancak bizim hedefimiz, kansere hiç yakalanmamak için yapılabilecekleri önermek. Kanser riskini azaltmak için uygulanan kapsamlı ve kişiselleştirilmiş tedavilerle, daha hastalık oluşmadan önlem alınabiliyor. Sağlık yönetimini bütüncül bir tedavi ilkesiyle ele aldığımız Infinity Regenerative Clinic’te, hastalık başlamadan önce ve hastalık sonrası uygulamalarla fark yaratıyor; geniş önlemler alınmasına yardımcı oluyoruz” dedi.

 

“TTK (Tetkik Tarama Konsültasyon) ile İleride Oluşabilecek Hastalıkları Tespit Edebiliyoruz”

 

Onkoloji Uzmanı Dr. Yıldıray Tanrıver; “İleri teknolojik cihazlar, ekipmanlar ve genetik testlerle vücudun baştan aşağı tarandığı, kişinin genel sağlık haritasının çıkarıldığı TTK (Tetkik Tarama Konsültasyon) var olan ya da ileride oluşabilecek hastalıkların tespit edilebildiği bir tarama sistemi. Klasik check-up uygulamalarından daha kapsamlı olan bu tarama tekniğinin herhangi bir sağlık sorunu olmadığını düşünen bireylerin dahi yaptırmasını öneriyoruz” dedi.

 

Yapay zekaya sahip 3 boyutlu görüntüleme sistemleri sayesinde tüm doku, organ, hücre ve sistemler değerlendiriliyor; rapor sonuçları uzman doktorlardan oluşan konsültasyon ile incelenerek kişiye en uygun tedavi programları belirleniyor. Böylelikle hastalığa yakalanma riski olan kişiler de tespit edilebiliyor ve ona göre önlem alınabiliyor. 

 

Kanserden Koruyucu Program

 

Kanser, genetik ve çevresel koşulların etkisi ile DNA’nın hasara uğraması sonucu hücrelerin hızlı ve kontrolsüz bölünmesi olarak bilinen patolojik durumdur. Onkoloji Uzmanı Dr. Yıldıray Tanrıver; “Kanserli hücreler düzensizce çoğalarak, önce hasta organın büyümesine ve fonksiyonlarının bozulmasına, sonra ise lenf ve kan sistemleri aracılığıyla tüm vücuda yayılıp organizmanın tamamen tahrip olmasına yol açabiliyor. Infinity Regenerative Clinic’te uyguladığımız kanserden korunma programıyla, kanser hücrelerinin oluşumunu ve ilerlemesini önlemeyi amaçlıyoruz” dedi.

 

Tedavi kapsamında öncelikle ileri laboratuvar ve genetik testler dâhil tıbbın tüm erken tanı araçlarını kullanarak, kanser risk faktörleri belirlediklerini aktaran Dr. Tanrıver; ‘’ Tıbbın tüm bakış açılarının kombinasyonu ile oluşturulan medikal uygulamalar ve önlemler ile bağışıklık sistemini kişiye özel olarak düzenliyoruz. Böylece kansere yol açan risk faktörlerini minimize edebiliyoruz. Bağışıklık sisteminin güçlenmesiyle vücudun doğal savunma mekanizmaları, başta kanser hücreleri olmak üzere tüm hastalıklarla etkin şekilde mücadele edebiliyor. Beslenmenin düzenlenmesi, varsa vücudu etkileyen olumsuz alışkanlıkların giderilmesi, uykunun verimli hale getirilmesi, bağışıklık sisteminin uygun olarak çalıştırılması, eksiklerin giderilmesi, kurşun, cıva gibi kansere yol açabilecek ağır metallerden bedenin arındırılması da dahil olmak üzere çok yönlü yaklaşım ile kanser ve kronik hastalıkların oluşma riskini minimize edilebilir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Haber Kulesi / Manşet Haberi / Güncel Bilgiler / Genel Bilgiler / Bilgi Kulisi / Optik Haber / Hızlı Haber