DOLAR 33,0962 0.2%
EURO 36,2314 0.48%
ALTIN 2.638,570,66
BITCOIN 21564012,95%
İstanbul
33°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tanıtım Yazısı
Tanıtım Yazısı
Dell Technologies Modern Destek Hizmetleri ve Güvenliğin Dönüşümüne Yön Veriyor

Dell Technologies Modern Destek Hizmetleri ve Güvenliğin Dönüşümüne Yön Veriyor

ABONE OL
Ekim 6, 2021 13:20
Dell Technologies Modern Destek Hizmetleri ve Güvenliğin Dönüşümüne Yön Veriyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Destek hizmetleri ve güvenlik güncellemeleri, her yerden çalışma imkanına sahip çalışanlar için özelleştirilmiş BT desteği ve güvenli bilgisayar deneyimi sunuyor 

  • Bilgisayarlara yönelik ProSupport Suite geliştirmeleri, daha fazla BT görünürlüğü, uzaktan onarım, eyleme geçilebilir öneriler ve sektörün ilk otomatikleştirilmiş özel güncelleme kataloğu yönetimi ve dağıtım yetenekleri sunuyor
  • Yapay zeka ile güçlendirilen destek hizmetleri, araçlar ve bulut portalı, Bilgisayarlar için ProSupport Suite çözümü aracılığıyla dünya genelinde kanal iş ortaklarının kullanımına sunuldu
  • Yeni uç nokta güvenliği çözümleri, tehditlerin önlenmesine, tespit edilmesine ve bunlara müdahale edilmesine yardımcı olurken ticari bilgisayarların kullanıcılara güvenli bir şekilde teslimine olanak tanıyor

 

"Her şeyin her yerden yapılabildiği" günümüz dünyasında bir araçtan çok daha fazlası olan bilgisayarlar artık büyük önem taşıyan bir bağlantı noktası haline geldiler. Çalışanlar, iş birliği ve üretkenlik için bilgisayarlara güveniyor ve yaşanabilecek herhangi bir kesinti büyük sorunlara neden olabiliyor.

 

Dell Technologies'in yeni destek hizmetleri ve güvenlik çözümleri, BT yöneticilerinin çalışanlar için modern, akıllı ve güvenli bir bilgisayar deneyimi sağlama biçimini geliştiriyor. Bilgisayarlar için ProSupport Suite'e eklenen özellikler BT desteğini daha kolay ve özelleştirilebilir hale getirmek için yapay zeka ve her zaman açık bir yaklaşımdan faydalanıyor. Yeni uç nokta güvenlik teklifleri, yeni güvenlik doğrulama yetenekleri ve işletim sisteminin altındaki ek korumalarla sektörün en güvenli ticari bilgisayarlarını daha da güvenli hale getiriyor.

 

Moor Insights & Strategy'nin kurucusu ve baş analisti Patrick Moorhead, "Bilgisayarlarınız verimli değilse çalışanlarınız da üretken değildir. Destek hizmetleri ve güvenlik teklifleri, değişen çalışan deneyimleriyle birlikte gelişmeli ve her köşenin ardında bekleyen tehditlerin önünde kalmalıdır. Dell Technologies'in gelecek düşünülerek tasarlanmış bazı benzersiz tekliflerle çıtayı yükselttiğine inanıyorum" dedi.

 

Bilgisayarlar için ProSupport Suite, BT destek hizmetlerini özelleştiren ve uyarlayan yeni özellikleriyle üretkenliği ve çalışma süresini en üst düzeye çıkarıyor

 

Forrester Consulting tarafından kısa süre önce yapılan bir araştırmaya göre, şirketlerin 70'i gelecek yıl uzaktan işgücüne yatırımlarını artırmayı planlıyor. Bilgisayarlar için ProSupport Suite ile BT yöneticileri artık çalışanları destekleme ve bilgisayarları optimize etme yöntemlerini özelleştirebiliyor ve otomatikleştirebiliyor. Yeni özellikler ise şöyle:

 

  • Özelleştirilebilir BT yönetim araçları: Bilgisayarlar için ProSupport Suite, BT yöneticilerine özel güncelleme kataloğu yönetimi ve dağıtım yetenekleri sağlayan ilk destek hizmeti olarak öne çıkıyor. BT yöneticileri artık Dell BIOS, sürücüler, üretici yazılımı ve uygulamaları otomatik ve uzaktan güncelleme ve bu güncellemelerin gruplandırmasını ve yönetimini özelleştirme yeteneğine sahipler. 
  • Tek yerde toplanmış bilgisayar filosu için eyleme dönüştürülebilir ve özel bilgiler: BT yöneticileri ilk kez Dell bilgisayar filolarının tamamında durum, uygulama deneyimi ve güvenlik puanlarını tek bir bakışta görebiliyor. Bu puanları zaman içinde performans eğilimlerini ortaya çıkarmak için kullanabiliyor ve ayrıca gerektiğinde uzaktan Dell Technologies'in yapay zeka destekli hizmet yazılımı ile sağlanan özel önerilerden ve kullanım ölçümlerinden faydalanarak anında harekete geçebiliyor. 
  • Özelleştirilmiş, uzak iş akışları: BT yöneticileri, uzaktan düzeltme iş akışlarını geniş ölçekte tanımlamak ve düzenlemek için özelleştirilmiş bir kural motoru kullanarak, güncellemeleri kimlerin otomatik olarak alacağını ve bunların nasıl yönetileceğini önceden belirleyebiliyor.  
  • Kanal iş ortaklarına ve müşterilerine sunulan bilgisayarlar için ProSupport Suite özellikleri: Kanal iş ortakları, Bilgisayarlar için ProSupport Suite kapsamındaki yapay zeka ile güçlendirilen destek hizmetlerini, araçları ve portalın tamamını kullanabiliyor. İş ortakları ayrıca TechDirect'te SupportAssist kullanan birden çok kuruluşun destek deneyimini görüntüleyebiliyor ve yönetebiliyor. Duruma göre veya filo bazında müşteri zorluklarının üstesinden gelmek için Dell Technologies'in uzmanlığından faydalanma seçeneğine sahip oluyor.

 

Dell Technologies'in Hizmetlerden Sorumlu Başkanı Doug Schmitt, "BT'nin rolü şimdiye kadar hiç bu kadar önemli olmamıştı. Herkesi üretken ve sistemleri çalışır durumda tutma misyonu aynı kalırken arkasındaki operasyonlar, özellikle uçtaki veri miktarı ve fırsatların sürekli artmasıyla çok daha karmaşık bir hale geldi. BT hizmetlerine yaklaşımımızı, bugünün gerçeklerini ve gelecekteki müşteri ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak yapay zeka destekli, uyarlanabilir, her zaman açık bir temel üzerine kurduk. Günün sonunda, yeni yetenekler BT yöneticilerinin ileriyi görmelerine ve önde kalmalarına yardımcı olurken, dünyanın dört bir yanındaki iş gücünün kesinti olmadan iş birliği ve yenilik yapma yeteneğini devam ettirmelerini sağlıyor" dedi.

 

Yerleşik yapay zeka desteği ile sektörün en güvenli ve akıllı ticari bilgisayar portföyünün inovasyonları ikiye katlanıyor[1]

 

Uzaktan çalışma modeline hızlı geçiş, bulut uygulamalarının artan kullanımını ve çalışanların üretkenlik ihtiyaçlarını karşılamanın yeni yollarını yaratırken uç noktalarda da yeni tehdit vektörlerine neden oldu. Giderek karmaşıklaşan ve tespit edilmesi zorlaşan tehditler nedeniyle artık tüm işletmeler konumundan, sektöründen veya büyüklüğünden bağımsız olarak bir hedef haline geldi. Son veriler, işletmelerin 44'ünün son 12 ay içinde donanım düzeyinde veya BIOS'a yönelik en az bir saldırı yaşadığını gösteriyor. Uç noktalarda güvenlik stratejilerinin etkili olması için donanım ve ürün yazılımı tedarik zinciri dahil olmak üzere tüm saldırı yüzeylerinin dikkate alınması gerekiyor.

 

Dell'in Trusted Devices güvenlik portföyü, tedarik zinciri ve cihaz yaşam döngüsü boyunca Dell ticari bilgisayarların korunmasına yardımcı oluyor. Bu kapsamlı işletim sistemi (OS) güvenlik çözümleri paketi, gelişmiş zekadan faydalanıyor ve ortalama tespit süresi (MTTD) ve ortalama çözüm süresi (MTTR) ile işletmelerin tehditleri önleme, tespit etme ve bu tehditlere müdahale etme konusunda yetkinleşmelerine yardımcı oluyor.

 

Dell Technologies, aşağıdakileri içeren yeni güvenlik yetenekleriyle liderlik konumunu pekiştiriyor:

  • Bilgisayarlar için Gelişmiş Güvenli Bileşen Doğrulaması, müşterilerin, Dell ticari bilgisayarların ve temel bileşenlerinin sipariş edildikleri ve üretildikleri şekilde geldiklerini doğrulamalarına olanak tanıyor. Dell Technologies, tedarik zinciri güvenliğini ve bütünlük kontrollerini genişleten bu yerel yeteneğe sahip sektördeki ilk ticari bilgisayar üreticisi olarak öne çıkıyor.[2] 
  • Intel Management Engine (ME) Verification, sistemdeki kritik üretici yazılımını doğruluyor ve kurcalamaları tespit ediyor. Intel ME Verification'ın ilk sürümü, sistem güvenliği için kritik olan önyükleme işlemlerini hedefliyor ve işletim sistemi güvenliğinin altında ek katmanlar sağlıyor.
  • Dell Trusted Device Güvenlik Bilgileri ve Olay Yönetimi (SIEM) Entegrasyonu, müşterilere belirli SIEM gösterge panoları aracılığıyla işletim sisteminin altındaki kritik olayların tam görünürlüğünü sağlıyor. İşletmelere güvenlik durumunun kapsamlı bir analizini sağlarken, mevcut güvenlik yatırımlarından daha fazla değer elde etmelerine olanak tanıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.