DOLAR 18,8116 0.01%
EURO 20,4382 -0.29%
ALTIN 1.164,52-0,15
BITCOIN 4375171,04%
İstanbul

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

2. Uluslararası Beslenme, Sağlık Okuryazarlığı ve Eğitim Konferansı 11 Şubat’ta Gerçekleştirilecek;

2. Uluslararası Beslenme, Sağlık Okuryazarlığı ve Eğitim Konferansı 11 Şubat’ta Gerçekleştirilecek;

ABONE OL
Ocak 27, 2022 09:30
2. Uluslararası Beslenme, Sağlık Okuryazarlığı ve Eğitim Konferansı 11 Şubat’ta Gerçekleştirilecek;
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sabri Ülker Vakfı tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Beslenme, Sağlık Okuryazarlığı ve Eğitim Konferansı, Türkiye’den ve yurtdışından alanında uzman isimlerin katılımıyla 11 Şubat’ta gerçekleşecek.
 

2. Uluslararası Beslenme, Sağlık Okuryazarlığı ve Eğitim Konferansı 11 Şubat’ta Gerçekleştirilecek;

 

“Pandemi Döneminde Çocukların Ruh Sağlığı Nasıl Korunmalı”

 

Sabri Ülker Vakfı tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Beslenme, Sağlık Okuryazarlığı ve Eğitim Konferansı, Türkiye’den ve yurtdışından alanında uzman isimlerin katılımıyla 11 Şubat’ta gerçekleşecek. Hayatımıza giren pandeminin en çok çocuklar üzerinde yarattığı değişimler, çocuklar üzerinde bıraktığı yıkıcı etkiler konferansın bu yılki temasını “Pandemi Döneminde Çocuğun İyi Halinin Korunması” olarak belirledi.

 

Sabri Ülker Vakfı, toplum sağlığının geleceğine katkı sağlama, toplumun her kesimine beslenme, gıda, sağlıklı yaşam konularında güvenilir kaynaklardan elde edilmiş doğru ve güncel bilgiyi ulaştırma hedefiyle, sürdürülebilir projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Vakıf tarafından 2. kez düzenlenen Uluslararası Beslenme, Sağlık Okuryazarlığı ve Eğitim Konferansı’nda bu yıl pandemide çocukların eğitim süreci, çocukların ruh sağlığının nasıl desteklenmesi gerektiği, sağlık ve iyilik hali üzerinde kaynaklanan olumsuz etkilerle, zorluklarla başa çıkma ve korumanın yolları, konularının uzmanları tarafından tartışacak.  

 

Çocuklarda hem ruh hem de beden sağlığını korumanın yolları  

İki yıldan bu yana hayatımızın bir parçası olan pandemi, çocuklarda ruhsal açıdan olumsuz etkilenmelere sebep olabiliyor. Bu süreçte değişen sosyal ortam ciddi ve yıkıcı etkileri de beraberinde getiriyor. 2. Uluslararası Beslenme, Sağlık Okuryazarlığı ve Eğitim Konferansı’nda pandeminin toplumsal yaşamda yarattığı değişimlere çözüm önerileri bütünsel olarak ele alınacak. Ulusal ve uluslararası bilim insanlarının konuk olacağı hibrit formda yapılacak konferansta, pandeminin Türkiye'de ve bazı yabancı ülkelerde okul müfredatını nasıl değiştirdiği, dijital dönüşüm sürecinde nasıl dijital ebeveyn olunacağı, pandemi ve sonrası dönemde çocukların bağışıklık sisteminin nasıl etkileneceği, çocuklarda artan bilgisayar, televizyon ve cep telefonu kullanımının göz sağlığına olumsuz etkileri konuları ele alınacak.

 

Pandemi ile ortaya çıkan öğrencilerin bireysel farklılıkları ve öğrenme süreçleri hakkındaki bilimsel analizler, çocukların bu süreçten en az şekilde etkilenmelerini sağlamak için alınabilecek önlemler, öneriler uzmanlar tarafından paylaşılacak.  

 

Türkiye’den ve yurtdışından alanında uzman isimler

Konferans’a konuşmacı olarak Hacettepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü’nden Prof. Dr. Hünkar Korkmaz, Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nden Süleyman Sadi Seferoğlu, Hacettepe Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı’ndan Prof.Hilal Özcebe, Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Meslek Bilimleri Bölümü’nden Prof. Dr. Didem Şöhretoğlu, Extramadura Üniversitesi Eğitim Bilimleri’nden Prof. Alicia Sianes- Bautista, Yeni Zelanda Çocuk Hakları Savunuculuğu ve Araştırma Direktörü Jacqui Southey, Melbourne Üniversitesi Beslenme Bölümü’nden Dr. Anita Lawrence, Chaplaincy Health Care İdil Aksöz Efe, Üsküdar Amerikan Koleji’nden Eğitim Uzmanı Ayça Demirel Koçer, Viyana Üniversitesi Eğitim Bölümü’nden Dr. Seyda 

Subaşı Singh, Casey Eye Institute Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’ndan Dr.Oğul Üner, İstanbul Cerrahpaşa Üniversitesi’nden Doç. Dr. Gülşah Batdal Karaduman katılacaklar. Akdeniz Üniversitesi’nden Öğretim Üyesi Ece Varlık Özsoy ise paneli yönetecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Haber Kulesi / Manşet Haberi / Güncel Bilgiler / Genel Bilgiler / Bilgi Kulisi / Optik Haber / Hızlı Haber